Duża baza nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny i promocje!
Wyszukiwanie nieruchomości

Wiadomosci

Ceny na nieruchomości w Sofii nadal rosną. Według Agencji Absorpcji w ciągu ostatniego miesiąca nastąpił spadek zawieranych transakcji zakupu mieszkań. Czy doprowadzi to do spadku cen mieszkań, czy nastąpią jakieś zmiany w związku z podwyżką stóp procentowych i czego możemy się spodziewać po cenach nieruchomości w Sofii w przyszłym roku?

Przygotowania do członkostwa Bułgarii w strefie euro idą dobrze, prace techniczne przebiegają zgodnie z planem. Assen Vassilev, wicepremier ds. funduszy unijnych i minister finansów, skomentował to w najnowszym biuletynie Związku Banków Bułgarii.

Nakreślił główne priorytety realizacji oraz wyzwania, przed którymi stanie Ministerstwo Finansów w tym roku.

Całkowity wolumen budowy w Bułgarii w kwietniu wzrósł o 2,3% miesięcznie io 15,7% w tym samym okresie ubiegłego roku. Budownictwo infrastrukturalne w naszym kraju rozwija się szybciej niż budownictwo mieszkaniowe.

Według Narodowego Instytutu Statystycznego (NSI) w kwietniu budownictwo lądowe i inżynieryjne, w tym budowa infrastruktury, rozwija się szybciej niż budowa budynków.

Rynek nieruchomości pozostaje stabilny pomimo problemów związanych z kryzysem i związanymi z nim trudnościami. Jakie są problemy branży nieruchomościowej i jakie są prognozy liderów branży - dziś szukamy odpowiedzi na te pytania od przedsiębiorców Desislavy Petrova i Emanuila Lazarova, partnerów zarządzających wiodącej marki nieruchomościowej w kraju.

Decyzją rządu bułgarskiego 30 października zostało ogłoszone świętem zawodowym dla pośredników w obrocie nieruchomościami i agentów, informuje służba prasowa rządu. Propozycja wyszła od Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Poprawy, które prowadzi politykę mieszkaniową państwa, z inicjatywy Dobromira Ganeva, prezesa Krajowego Stowarzyszenia Nieruchomości (NNNI).

W Bułgarii rozpoczęła się kampania promująca turystykę kulturową i historyczną. Zostanie uruchomionа w 6 lokalizacjach. Jednym z nich jest starożytne i średniowieczne miasto Misionis, które znajduje się na terytorium Targovishte. O tym oświadczyła wicepremier, minister turystyki Maryana Nikolova.