Duża baza nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny i promocje!
Wyszukiwanie nieruchomości

Nesebyr

Kupujcie komfortową i niedrogą nieruchomość nad morzem w popularnym bułgarskim nadmorskim mieście Nesebyr. U nas znajdziecie doskonałe warianty mieszkań, domów, działek nad morzem w dostepnych cenach.

Informacje o mieście Nesebyr

Nesebyr to jedno z najbardziej znanych i popularnych, cennych historycznie miast na bułgarskim wybrzeżu! Miasto jest wpisane na listę UNESCO i jest jednym z najstarszych miast na Starym Kontynencie. Nesebyr to regionalne centrum, położone 35 km od miasta Burgas. Miasto jest podzielone na dwie części - „starą” i „nową”, które połączone są przesmykiem na morzu. W obu częściach miasta przez cały rok mieszka 20 120 osób.

Stary Nesebyr

Historyczna część miasta znajduje się na półwyspie. Na terenie miasta przywrócono starożytne mury z lukami, fortyfikacjami, wieżami, amfiteatrami, wiele starożytnych kościołów, starożytne domy, które w czasach starożytnych pełniły funkcję obronną i edukacyjną, a dziś są bogate w dziedzictwo historyczne. Ulice miasta są wybrukowane starożytnymi kostkami. Niepowtarzalna atmosfera starożytnego miasta wita turystów w każdym jego zakątku. Miasto jest dumą Bułgarii i niezwykle cennym historycznym dziedzictwem europejskim.

Nowy Nesebyr

Nowa część to nowoczesne miasto podobne do większości nadmorskich miast Bułgarii. Miasto ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę, w tym przedszkola, centra medyczne, apteki, szkoły, sklepy, pocztę, restauracje, kluby nocne, kawiarnie, banki, policję. Miasto wita swoich gości pięknymi parkami, placami zabaw, doskonałymi piaszczystymi plażami.

Klimat

Klimat Nesebaru jest umiarkowany - latem temperatura powietrza sięga + 27-33 stopni, a woda ogrzewa się do 26 stopni.

Plaże

Plaże miejskie są szerokie z czystym drobnym piaskiem. Na całej długości ratownicy pełnią służbę przez cały dzień. Za plażami znajduje się wiele kawiarni i restauracji. Istnieją punkty wynajmu skuterów wodnych, łodzi, jachtów i innych związanych ze sportami wodnymi.

Nieruchomości w Nesebar

Mieszkania są sprzedawane w obu częściach miasta, ale według rodzaju i ceny można je podzielić geograficznie - w nowej części można kupić nieruchomości w Neseberze w postaci wyłącznie mieszkań z rynku pierwotnego lub wtórnego. W starej części miasta sprzedawane są tylko starożytnie domy, które kupują głównie kolekcjonerzy nieruchomości historycznych. Ceny nieruchomości w nowym Neseberze wynoszą od 1100 do 1800 euro za metr kwadratowy.