Duża baza nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny i promocje!
Wyszukiwanie nieruchomości

Poradnik kupującego lub sprzedającego nieruchomości w Bułgarii

Wszystkie ustalenia dotyczące prawa własności w Bułgarii są zapisane w konstytucji. Decydując się na zakup, dobrze wiedzieć, jakie rodzaje nieruchomości w Bułgarii można nabyć i jakie w związku z tym przysługują nam prawa i obowiązki.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami zawartymi na naszej stronie internetowej. Wszystkie oferty nieruchomości w Bułgarii są wybierane przez naszych współpracowników i rzetelnie weryfikowane przez prawników. Współpracujemy tylko z pewnymi inwestorami, którzy wielokrotnie udowodnili, że ich działania nie niosą żadnego potencjalnego ryzyka.

Socjalna znaczność operacji z obiektami mieszkalnego funduszu jest podłożem dla wielostopniowego, skomplikowanego procesu kształtowania ugody alienacji. Właśnie dlatego, jeśli decyzja o sprzedaży mieszkania jest dla właściciela przemyślana i ostateczna, to jemu trzeba zawczasu zaopatrzyć się pełnym pakietem papierów, które on potrafi okazać nabywcy przed ugodą.

Ze względu na podobieństwo położenia geograficznego i cech przyrodniczych kuchnia Bułgarii przypomina grecką i turecką, ale jednocześnie jest zupełnie wyjątkowa i ma swoje tradycje, a nawet filozofię.

Republika Bułgaria znajduje się w północno-wschodniej części Półwyspu Bałkańskiego. Ten mały kraj zajmuje około 111 tysięcy kilometrów kwadratowych, a jego populacja wynosi około 8 milionów ludzi.

Tradycje i święta w Bułgarii są nierozerwalnie związane z historyczną przeszłością tego kraju. Wysokie poziomy i straszne straty podtrzymują pamięć Bułgarów. Być może dlatego bułgarski kalendarz jest pełen różnych świąt narodowych, międzynarodowych i chrześcijańskich.

Skład ludności Bułgarii, pomimo pozornej jednorodności, ma swoje własne cechy… Według ostatniego spisu powszechnego z 1 lutego 2011 r. w Bułgarii mieszkało 7 364 570 osób. Spośród nich kobiety - ponad 51 proc., mężczyźni - ok. 49 proc., mieszkańcy wsi - 27,5%, mieszkańcy miast - 72,5%.

Językiem urzędowym Republiki Bułgarii jest bułgarski, który pod wieloma względami jest podobny do innych języków słowiańskich, ponieważ należy do tej samej grupy językowej (słowiańska grupa rodziny indoeuropejskiej). Główna różnica między językiem bułgarskim a większością języków słowiańskich polega na tym, że Bułgarzy nie używają przypadków.

Jaka jest pogoda w Bułgarii w poszczególnych miesiącach w roku? Co warto ze sobą zabrać, a co może okazać się całkowicie zbędne? Te pytania zadają sobie osoby planujące wyjazd do Bułgarii. Sprawdź, jakie warunki pogodowe panują tam w zależności od sezonu i co warto spakować do swojej walizki, by cieszyć się w pełni udanym pobytem.

Obecnie wiele obywateli chciałoby mieć możliwość nie tylko regularnie odpoczywać w Bułgarii, ale i na stale mieszkać w tym świetnym kraju z miękkim klimatem i życzliwym narodem. W Bułgarii istnieje statut, który może otrzymać nierezydent : zaświadczenie na pobyt stały.

al. Ujazdowskie 33/35, 00-540 Warszawa
tel. (0-22) 629 40 71-75
fax (0-22) 628 22 71
e-mail: Embassy.Warsaw@mfa.bg
 

Wydział Konsularny
tel./fax (0-22) 628 13 40
e-mail: Consular.Warsaw@mfa.bg

Podatkami okładają wszystkie rodzaje nieruchomości, rozmieszczone na terytorium Bułgarii, z wyjątkiem lasów i rolniczych ziem.

Roczny podatek na nieruchomość w Bułgarii - 0,15%

W ciągu dwóch miesięcy z dnia nabycia nieruchomości w Bułgarii właściciel zobowiązany deklarować jej w miejscowych podatkowych organach.

Po przygotowaniu i przyjęciu decyzji o odwiedzanie Bułgarii, pomożemy wam przy wyborze hotelu i zarezerwujemy apartament, przygotujemy i nadamy wam plan naszych wspólnych działań na terytorium kraju. Na lotnisku was spotka nasz przedstawiciel mówiący po polsku, odwiezie was do hotelu i uzgodzi z wami plan oględzin na następne dni waszego pobytu w kraju. 

Bułgaria, będąca popularnym miejscem turystycznym, oferuje nie tylko piękne plaże i malownicze krajobrazy, ale także wyjątkowe możliwości zakupowe. Nadmorskie miejscowości w tym kraju to doskonałe miejsce nie tylko do relaksu, ale także do zakupów, oferując różnorodne opcje dla każdego smaku i budżetu.