Duża baza nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny i promocje!
Wyszukiwanie nieruchomości

Prognozy na sezon letni w Bułgarii są lepsze niż w ubiegłym roku

Ograniczenia dla zagranicznych turystów w Bułgarii powinny zostać wkrótce jasno uregulowane. Stwierdził to członek Stowarzyszenia Organizatorów Turystycznych i Biur Podróży Dimitar Popov w programie „Business Start” w Bloomberg TV Bulgaria.

„Nic nie zostało napisane, ale w rzeczywistości w tej chwili najlepszym rozwiązaniem dla branży jest zniesienie wszystkich ograniczeń wjazdu do Bułgarii. Nie ma uzasadnionego medycznie założenia, że ​​np. duńczyk, który przyjedzie na wakacje do Słonecznego Brzegu, będzie bardziej niebezpieczny niż mieszkaniec Sofii ”- podał on jako przykład. „Wiele rzeczy jest nieznanych przed sezonem letnim” - powiedział Popow. „Prognozy nie są zbyt optymistyczne, ale wciąż są nieco lepsze niż w ubieglym roku”.

Według gościa zbliżająca się późna pora roku nie jest najlepszym przykładem dobrego sezonu turystycznego. „Największy brytyjski operator odwołuje wszystkie loty do 31 maja, co z kolei oznacza, że ​​turystyka w czerwcu to duża kwestia” - powiedział ekspert.

„Typowe zachowanie klientów w takich przypadkach to rezygnacja” - powiedział gość.

Jeśli chodzi o paszport szczepień, Dimitar Popov uważa, że ​​uspokoi on turystów na wiele sposobów.

„Przesłanie powinno brzmieć -„ Tak! Podróż do Bułgarii jest również bezpieczna do Bułgarii. „Jeśli jest coś priorytetowego w turystyce przed sezonem letnim, to osoby, które są w czołówce branży, powinny zostać zaszczepione” - powiedział Popov.

Tłumaczenie i edycja ze strony dnes.bg