Duża baza nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny i promocje!
Wyszukiwanie nieruchomości

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Nadeszło jasne święto Bozego Narodzenia! W tym trudnym roku bardziej niż kiedykolwiek poczuliśmy siłę dobroci, empatii i nadziei. Znaczenie każdej chwili spędzonej z rodziną i bliskimi. Różnica między ulotnymi a naprawdę wartościowymi rzeczami.

Święto - nazywane w naszym kraju Bożym Narodzeniem, zapowiada narodziny Syna Bożego Jezusa Chrystusa.

Według Ewangelii Łukasza, na krótko przed narodzinami Jezusa, jego matka Maria i jej mąż, stolarz Józef, udali się z Nazaretu do Betlejem, w prowincji Judei, gdzie urodził się Józef.

Wcześniej rzymski cesarz Oktawian August wydał rozkaz policzyć ludność imperium i każdy musiał zarejestrować pochodzenie jego rodziny. Maria i Józef nie mogli znaleźć miejsca w karczmie i zostali zmuszeni do schronienia się w jaskini poza miastem, gdzie pasterze zamknęli swoje owce. Tam, w żłobie, narodził się Jezus.

W momencie Świąt Bożego Narodzenia na niebie zapłonęło niezwykłe światło, pojawił się anioł i oznajmił pasterzom w pobliżu, że Zbawiciel przyszedł na świat. Pasterze z Betlejem byli także pierwszymi ludźmi, którzy oddawali cześć Bogu Synowi. Dzieciątko Jezus jest również czczone przez trzech wschodnich mędrców przywiezionych do Betlejem przez wschodzącą gwiazdę nad sceną.

Poprzez swoje narodziny Chrystus wnosi cząstkę świętości niebiańskiego pokoju. Jego przyjście na ziemię oznacza początek nowej ery.

W tradycji bułgarskiej święto Narodzenia Pańskiego jest kontynuacją Wigilii - ostatniego dnia Wielkiego Postu, który rozpoczyna się o północy zwyczajem kolędowania. Są to kolędnicy - kawalerowie, narzeczeni i młodsi, niedawno żonaci mężczyźni. Ubrani są odświętnie, mają kapelusze ozdobione nadgarstkami, aw rękach trzymają „kolorowe kije”.

Boże Narodzenie jest również obchodzone 25 grudnia jako oficjalne święto decyzją IX Zgromadzenia Narodowego z 28 marca 1990 roku.

Nazwa „Boże Narodzenie” pochodzi od łacińskiego słowa calendae - „pierwszy dzień miesiąca”. Inne odmiany tego słowa to: Boże Narodzenie, Boże Narodzenie, Boże Narodzenie. W języku starobułgarskim nazywa się Boże Narodzenie - Boże Narodzenie.

Dziś imieniny obchodzą Hristo, Hristina, Itzo, Kristina, Kristian, Kristiana, Raiko, Radko, Radoslav, Radostin, Bozhan, Bozhana, Bozhin, Bozhil, Radomir i pochodne tych imion.

Źródło: https://news.bg/