Duża baza nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny i promocje!
Wyszukiwanie nieruchomości

Porada psychologa przy wyborze nieruchomości

Porada psychologa przy wyborze nieruchomości

 Ludzie mają tendencję do działania impulsywnego, zwłaszcza jeśli chodzi o zakupy. Kupując bluzkę w wybuchu emocji, która nie będzie potrzebna, nie będziemy tak zdenerwowani. Ale w sprawach nieruchomości warto ważyć wszystko i działać racjonalnie, nie lekkomyślnie, nie pod wpływem pewnych impulsów. W tym badaniu naukowcy wykazali, że kwestie dotyczące nieruchomości odgrywają ważną rolę w emocjach. Zagłuszają cechy konsumenckie. Takie transakcje są dokonywane głównie raz w życiu. A jeśli towary, które nie pasowały, zawsze można powrócić do sklepu, a następnie z nabytych mieszkań pod wpływem emocji, pojawiają się poważne problemy. Jak nauczyć się zachować spokój w sprawach dotyczących nieruchomości? Kilka porad psychologów.

Jasno określ swoje życzenia dotyczące mieszkania.

Dopóki twój ostateczny cel jest zamazany, nie będziesz w stanie rozmyślać o czymś konkretnym i po prostu zatracić się w całym szeregu dostępnych opcji. Użyj techniki „wizualizacji” i staraj się nie odstępować od swoich kryteriów. Znalezienie własnej fantazyjnej obudowy może zająć dużo czasu, ale zminimalizuje ryzyko zakupu niewłaściwej opcji.

Jak krytycznie ocenić swoje rzeczywiste możliwości finansowe.

Ustaw granice zakupów i w żadnym wypadku nie podnoś swojej kwoty. Niech mieszkanie kosztuje mniej niż planowałeś wydać, ale zapewni to normalny sen, a nie będziesz się obawiał, że nie będziesz w stanie zapłacić kolejnej raty kredytu hipotecznego za mieszkanie.

Utrzymuj emocje pod kontrolą.

Pamiętaj, którą opcję zidentyfikowałeś i skup się na niej. Nie odbiegaj od swoich kryteriów. Pamiętaj, że kupujesz obiekt, który będzie trudny do zwrotu lub zmiany, jeśli nie będzie odpowiedni.

Nie poddawaj się nostalgii.

Staraj się nie dać się złapać wspomnieniom. Pomieszczenie przypominające mieszkanie związane ze złymi wspomnieniami zrazi kupującego. Nawet jeśli ma kilka zalet. A jeśli w nowym pokoju jest komfort i przynosi ono przyjemne wspomnienia, to nie można będzie zauważyć oczywistych niedociągnięć. Dlatego nie wybieraj mieszkania zanurzonego we wspomnieniach.

Prestiż.

Wiele osób kupuje mieszkanie w najdroższej części miasta, aby dobrze wyglądać i odnosić sukcesy w oczach innych. Jeśli podczas inspekcji lokalu najpierw zastanowisz się nad tym, jak Twoi przyjaciele i krewni zareagują na Twój zakup, ryzyko błędnego wyboru znacznie wzrośnie.

Wybierając dom, oceń infrastrukturę okolicy.

Transport, sklepy, jak daleko do szkoły lub przedszkola, kliniki. Jak daleko do pracy?

Wybierz nowe trendy w modzie.

Kto będzie mieszkał w tym mieszkaniu. Pamiętaj, że to studio nie wszystkim się spodoba. Zwłaszcza rodziny z małymi dziećmi.

Niezależny obserwator.

Sprawdzając kolejną opcję mieszkaniową, zaproś niezależnego obserwatora. Ten, który nie będzie mieszkał w zakupionym pokoju. Oceni stan mieszkania w sposób bardziej obiektywny i oderwany oraz pomoże rozważyć wszystkie jego zalety i wady.

Strach.

Wzmacnia stan emocjonalny nabywcy strach przed napotkaniem oszustów nieruchomości, obawy przed spłatą kredytu do mieszkania, chęć jak najszybszego przeniesienia się do nowego pokoju. Według psychologów odpoczynek pomoże przezwyciężyć burzliwą burzę sprzecznych emocji. Nie spiesz się, aby podjąć ostateczną decyzję. Odpocznij sobie. W tym celu należy odrzucić nadchodzącą umowę na kilka dni. Tego czasu wystarczy, aby wszystkie procesy psychofizjologiczne ustabilizowały się. Następnie możesz spokojnie i realistycznie ocenić sytuację.

Wątpliwości i emocje.

Dla osoby emocje są bardzo ważne. Dlatego, jeśli po kilku dniach odpoczynku emocjonalnego twoje wątpliwości nie opuszczą cię i nadal odczuwasz pewien dyskomfort w pokoju, być może ten rodzaj mieszkania ci nie pasuje. W nowym mieszkaniu powinieneś czuć się komfortowo, dobrze, wygodnie.

Agent.

Jeśli skorzystałeś z jego usług, posłuchaj swojego wewnętrznego głosu dotyczącego tożsamości swojego agenta lub tego, co ci oferuje. Poproś przez jakiś czas, aby pomyśleć i spójrz na reakcję agenta. Jeśli zaczyna wyjaśniać, czym nie jesteś zadowolony lub jakie informacje są potrzebne do podjęcia decyzji, jest to bardzo dobry znak. On myśli i troszczy się o ciebie jako potencjalnego klienta. Twój agent będzie gotowy do kontynuowania współpracy z Tobą, niezależnie od podjętej decyzji.

Nie śpiesz się.

Nigdy nie podejmuj pochopnie decyzji. Zawsze zastanawiaj się nad rozwiązaniami. Po kilku dniach będziesz patrzył na sytuację w zupełnie inny sposób. Trzeźwo, realnie i wtedy będziesz mógł ocenić zaoferowane warianty.

Autor: www.bulgariastreet.pl