Duża baza nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny i promocje!
Wyszukiwanie nieruchomości

Inwestycje w nieruchomości – cechy i błędy

Bycie inwestorem nie jest łatwe. Nie tylko środki są ważne: wiedza i intuicja są nie mniej potrzebne. Udana inwestycja w nieruchomości to delikatna sprawa. Bo trzeba wybrać moment odsprzedaży, kierując się własnym doświadczeniem i instynktem: nie ma gwarancji poprawnych receptur. Eksperci podzielili się na 2 obozy, doradzając sprzedaż zarówno w trakcie budowy, jak i po jej zakończeniu. Przestudiowanie często zadawanych pytań pomoże Ci podjąć właściwą decyzję

„Podstawy” nieruchomości;

Pierwszą rzeczą, której powinien wystrzegać się inwestor mieszkaniowy, jest inwestowanie w „brak płynności”. Że zamiast pracować nad mnożeniem, odpoczywali deprecjonując. Doświadczeni ludzie wskazują 2 możliwe przyczyny problemu:

Transport. Dostępność mieszkania w dużej mierze kształtuje jego atrakcyjność: status, popyt, popyt. Możliwość dotarcia do mieszkania w metropolii tylko samochodem - nie najlepsza cecha. Cenna jest obecność metra i innych środków transportu publicznego.

Konkurencja. Im więcej „kwadratów” podobnych mieszkań pojawi się na rynku, tym trudniej inwestorowi je zrealizować. A biorąc pod uwagę fakt, że renomowane firmy ufają klientom bardziej niż jednostce, będzie to jeszcze tańsze.

Niuanse cenowe

Wiadomo, że na etapie wykopalisk wartość nieruchomości jest minimalna. Ma to na celu zachęcenie konsumenta do zainwestowania pieniędzy, w rzeczywistości w pomysł, marzenie. Im bardziej realistyczna perspektywa, tym droższa jej ocena. Mieszkanie w wynajętym domu z pełnym pakietem pozwoleń jest jak najdroższe w cyklu budowy.

Ale nawet po jego zakończeniu cena może wzrosnąć: inflacja lub poprawa dobrobytu ludności, wprowadzenie infrastruktury lub rejestracja w USRN i nie tylko. Deweloperzy ostrożnie podnoszą cenę małymi krokami do 1% w odstępie około miesiąca. Tak jak kąpiący sprawdzają stopą dno w nieznanym miejscu, tak obawiają się „dołka” nadmiernych kosztów, które zamiast zysku spowolnią sprzedaż. Wygrywa również prywatny inwestor.

Spadające ceny

Po pierwsze dzieje się tak, gdy w gotowym domu znajdują się niesprzedane mieszkania. Wtedy „prywatni” mogą stracić do 5 punktów w cenie z następujących powodów:

Rywalizacja z budowniczymi

Współpraca z osobami prawnymi jest preferowana ze względu na większe bezpieczeństwo transakcji. Ponowne wydanie prawa do roszczenia w porozumieniu z osobą fizyczną prowadzi do droższych transakcji. Drugim powodem znacznego dyskonta jest obecność hipoteki w „sprawie”.

Warunki odsprzedaży

Kamienica budowana jest średnio około 2 lat, a cena metra w tym okresie stale rośnie. Kupujący, chcąc zaoszczędzić, próbuje kupić mieszkanie całkiem realne, ale w atrakcyjnej cenie. Dlatego zwykle wyprzedaje się rok lub sześć miesięcy przed zakończeniem budowy. A jednocześnie najdroższy - do 20%. Dlatego logika doradców do realizacji obiektu w tym momencie jest jasna.

Jak jednak i ci, którzy opowiadają się za oczekiwaniem na dostawę budynku: obecność prawdziwych „plusów” daje najskuteczniejsze dźwignie do kształtowania ceny. A udział w udanym projekcie inspiruje do odkrywania nowych horyzontów inwestycyjnych.
Ale komuś nie spieszy się rozstać z nieruchomościami.

Inwestycja pod wynajem

Korzystanie z zakupionej powierzchni do wynajęcia to również opcja biznesowa. Istnieją 2 sposoby: wynająć lokal mieszkalny osobie prywatnej lub nieruchomość komercyjną – legalną.

Z "plusów" pierwszej opcji - minimalny koszt napraw wstępnych. Czasami obywają się bez tego: studenci i pracownicy gościnni są zwykle bezpretensjonalni.

„Wady”, oprócz niskiej rentowności i szybkiego zużycia mieszkań i komunikacji, to „rozgrywki” z sąsiadami. Właściciele domów nie tylko żyją inaczej, szanując spokój i czystość, ale także dokonują ulepszeń, które wymagają dodatkowych kosztów. Nie jest to częścią planów ani najemców, ani właściciela, więc konflikty, często z całym domem, są nieuniknione.

Nieruchomość komercyjna przy wynajmie przynosi znacznie większe zyski. Tutaj działają nie z zainteresowaniem, ale z pojęciem „czasami”. Ale to już jest akrobacja. Czasami w tym celu zakup mieszkania na parterze, ale wtedy trzeba je usunąć z zasobów mieszkaniowych. Co jest trudne bez przesady. Często na parterach nowych budynków od razu budujemy lokale niemieszkalne na sklepy, biura, infrastrukturę. Ale jako bardziej opłacalne na dłuższą metę są droższe niż mieszkalne. Nie da się również samodzielnie obliczyć celowości i zwrotu takiego zakupu bez wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Dlatego decydując się na inwestycję w nieruchomości warto pamiętać, że jest to poważny biznes. Ma swoje subtelności i zagrożenia, z których nie wszystkie można samodzielnie zbadać i wziąć pod uwagę.

Autorstwo: bulgariastreet.pl