Duża baza nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny i promocje!
Wyszukiwanie nieruchomości

Ile kosztuje mieszkanie w Bułgarii?

balkony

Mieszkania w Bułgarii nad morzem lub w górach cieszą się sporym zainteresowaniem. Cieplejszy od polskiego klimat, świetna kuchnia, podobny język sprawiają, że coraz więcej obywateli naszego kraju interesuje się tamtejszym rynkiem nieruchomości. Sprawdź, jakie są koszty zakupu mieszkania w Bułgarii.

Zakup mieszkania w Bułgarii – co wpływa na sprzedaż?

Duże zainteresowanie zakupem mieszkania w Bułgarii jest spowodowane kilkoma czynnikami. Najważniejsze z nich to:

  1. Słoneczna pogoda przez znaczną część roku, wyższe amplitudy temperatur niż w Polsce;
  2. Dostęp do morza, a tym samym kuchnia specjalizująca się w daniach ze świeżo przygotowanych produktów;
  3. Liczne winnice oferujące dobre jakościowo i niedrogie wino;
  4. Podobieństwo językowe i kulturowe;
  5. Konkurencyjne ceny nieruchomości – można kupić mieszkanie w Bułgarii za dużo mniejsze pieniądze, niż w Polsce w świetnej lokalizacji.
  6. Rynek otwarty na obcokrajowców, brak skomplikowanych i ciągnących się miesiącami formalności;
  7. Duży wybór mieszkań, zarówno w stanie deweloperskim, jak i z rynku wtórego.

Ceny mieszkań w Bułgarii – nieruchomości nad morzem i nie tylko

Dużo mówi się o rosnących cenach mieszkań w Polsce. A jak wyglądają ceny mieszkań w Bułgarii? Nieruchomości nad morzem, w tym także apartamenty można nabyć dużo taniej niż w Polsce. Dotyczy to głównie mieszkań w kompleksach mieszkalnych, czyli osiedlach. Mieszkania typu studio z widokiem na morze kupić można już od 30 000 euro, czyli ok. 140 000 złotych. Apartamenty wyposażone w dodatkową sypialnię można nabyć za kwotę rzędu 40 000 euro, a więc od 185 000 złotych wzwyż. Rozległe, wielopokojowe apartamenty, o łącznej powierzchni ok. 100 m2 to koszt w granicach 400 000 złotych.

Mieszkania w innej lokalizacji, usytuowane na osiedlach są jeszcze tańsze. Za mieszkanie typu studio w kompleksie, odpowiednik naszej kawalerki zapłacisz ok. 70 000 złotych. Warto dodać, że nowo powstałe kompleksy mieszkalne bardzo często posiadają liczne udogodnienia dla mieszkańców. Znajdziesz tam korty tenisowe, basen dla dorosłych i dzieci, sale fitness i leżaki do wspólnego użytku, a także recepcję, liczne sklepy i restauracje czy parking. Dlatego coraz więcej Polaków decyduje się na zakup mieszkania w Bułgarii nie tylko na własny użytek, ale też na wynajem, jako stały dochód pasywny.

Zakup nieruchomości w Bułgarii – formalności

Nieruchomości w Bułgarii cieszą się sporym powodzeniem również ze względu na niezbyt skomplikowaną procedurę zakupu. Zaufana i doświadczona agencja taka jak Bulgaria Street pomaga w załatwieniu wszystkich dokumentów, pozwoleń, oraz notariusza. Wszystkie formalności można załatwić zdalnie, choć zazwyczaj zachęcamy do osobistej wizyty w celu oceny nieruchomości. Zawsze istnieje również możliwość obniżenia ceny, a my oferujemy pomoc w negocjacjach.

Zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się nieruchomości nad morzem w Bułgarii, m.in. w miejscowościach turystycznych i kurortach takich jak Słoneczny Brzeg. Nasza agencja oferuje na sprzedaż mieszkania i apartamenty w pełni umeblowane, gotowe do zamieszania, jak również pochodzące z rynku wtórnego, przeznaczone do remontu. Duży wybór nieruchomości u wybrzeży Morza Czarnego przyciąga coraz więcej chętnych z Polski, oraz innych państw europejskich. Za naprawdę atrakcyjną kwotę można nabyć w Bułgarii piękne mieszkanie nad morzem, w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od plaży.

Podsumowanie

Cena mieszkań w Bułgarii pozytywnie zaskakuje. Zakup nieruchomości w tym kraju to dobre rozwiązanie jeśli szukasz atrakcyjnego miejsca na wakacje lub chcesz żyć w cieplejszym klimacie. Kupno mieszkania w Bułgarii cieszy się dobrymi opiniami. Osoby, które zdecydowały się na ten krok, polecają swoim znajomym szczególnie apartamenty położone w wakacyjnej części Bułgarii.

Jako agencja pośrednictwa sprzedaży z wieloletnim doświadczeniem, oferujemy mieszkania w Bułgarii umeblowane i gotowe do zamieszkania, jak również przeznaczone do remontu. Zapraszamy do kontaktu, wspólnie znajdziemy nieruchomość, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania.