Największa baza nieruchomości w Bułgarii! Najlepsze ceny na rynku!
Wyszukiwanie nieruchomości

Gdzie wybrać się na wakacje Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg?

Gdzie wybrać się na wakacje Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg?

Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg — gdzie się wybrać na wakacje? Bułgaria może pochwalić się wybrzeżem o długości około 370 km z wieloma atrakcyjnymi kurortami na północy i południu. To jeden z najpiękniejszych regionów w kraju, który przyciąga co roku wielu turystów z całego świata. Ponadto wiele miesięcy słonecznej pogody, gwarantuje zawsze udany urlop. W artykule przedstawiamy dwa spośród wielu ciekawych kurortów, w których można spędzić wspaniałe wakacje. 

Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg — gdzie spędzić urlop?

Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski — które z tych dwóch miejsc wybrać na miejsce do odpoczynku? Oba należą do najchętniej odwiedzanych przez turystów. Najlepiej będzie, jak sam poznasz i porównasz ich zalety! 

Słoneczny Brzeg — najpopularniejszy kurort Bułgarii

Słoneczny Brzeg to największy kurort na wybrzeżu, położony w Zatoce Burgaskiej pomiędzy kurortami Święty Włas i powiatowym miastem Nesebаr. Niedaleko niego znajdują się dwa lotniska — w  Burgas w odległości 20 km i w Warnie  w odległości 95 km od ośrodka. 

Sezon turystyczny zaczyna się tu wiosną i trwa do jesieni, a jego szczyt przypada na najcieplejsze miesiące, czyli lipiec i sierpień. Średnia temperatura powietrza wynosi wtedy około 27ºC, a wody ponad 20ºC. Spędzanie urlopu w tym miejscu najchętniej wybierają osoby młode, a także rodziny z dziećmi. 

Słoneczny Brzeg bywa nazywany europejskim Las Vegas z powodu dużej ilości dyskotek, klubów, lokali czy kasyn. Właśnie dlatego cieszy tak dużą popularnością u osób młodych, mogących się tu bawić aż do rana. Jednak i rodzice z dziećmi znajdą tu wiele atrakcji dla siebie. Na obrzeżach miasta oraz sąsiednich miejscowościach Obozor i Elenite znajduje się wiele hoteli z licznymi atrakcjami dla najmłodszych, np. z aquaparkami. Są one położone tuż przy piaszczystej plaży z łagodnymi zejściami do wody. 

Słoneczny Brzeg to także doskonała baza wypadowa dla tych, którzy chcą zwiedzać. W pobliżu znajdują się, chociażby takie ciekawe miejsca jak:

  • Nesebar — perła Morza Czarnego, miasto uznawane często za najpiękniejsze w Bułgarii. Jego Stare Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można tu zwiedzić m.in. pozostałości po wczesnochrześcijańskich świątyniach, takie jak Cerkiew Chrystusa Pantokratora z XIII w. Jest tu też wiele urokliwych restauracji serwujących lokalne potrawy. Położony jest tak blisko, że można iść do niego ze Słonecznego Brzegu pieszo;

  • Święty Włas – kameralne nadmorskie miasteczko z przepiękną plażą. Jego atrakcją jest nowoczesny port jachtowy Marina Denevi, z którego można popłynąć np. do Neseberu;

  • Sozopol — miasteczko ze Starym Miastem umiejscowionym na skalistym, wąskim półwyspie. Wśród jego atrakcji można wyliczyć kamienne domy położone wzdłuż krętych uliczek czy Muzeum Archeologiczne z ciekawymi zbiorami;

  • Park Narodowy Ropotamo pełen zielni i dzikiej przyrody. Można też wybrać się w rejs po tamtejszej rzece noszącej tę samą nazwę, a z łodzi podziwiać m.in. żurawie czy kormorany. 

Złote Piaski — idealne miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi

Złote Piaski to drugi po Słonecznym Brzegu najczęściej odwiedzany kurort w Bułgarii. Jest od niego mniejszy i bardziej spokojny, dlatego chętnie wybierają go rodziny z dziećmi.  Jednak każdy może tu znaleźć coś dla siebie i spędzić wspaniałe wakacje. 

Znajdują się tu piękne piaszczyste plaże, parki krajobrazowe, zachęcające do spacerów, interesujące zabytki, ale też dyskoteki i kasyna dla amatorów życia nocnego. Wiele tutejszych hoteli ma formułę All Inclusive, którą cenią zarówno rodziny, jak i młodzi wczasowicze. W okolicy Złotych Piasków można znaleźć również inne miejscowości warte odwiedzenia, takie jak:

  • Albena, której atrakcją jest plaża o długości 4 km wyróżniona Błękitną Flagą — międzynarodową nagrodą potwierdzającą spełnianie wysokich standardów;

  • miejscowości Święty Konstantyn i Święta Helena, które są obecnie dzielnicami Złotych Piasków, a słyną z leczniczych źródeł mineralnych. Tutejsze wody termalne pomagają leczyć reumatyzm, astmę i wiele innych schorzeń;

  • Warna kolejne miasto w okolicy, które warto odwiedzić, by zobaczyć m.in.: fundamenty bazylik z V i VII w., resztki fortyfikacji bizantyjskich z VI wieku czy pomnik-mauzoleum Władysława III Warneńczyka;

  • rezerwat przyrody Baltata, znajdujący się na północ od Złotych Piasków, między turystycznymi miejscowościami Kranewo i Balata, to z kolei idealne miejsce do pieszych wycieczek.

Podsumowanie

W Bułgarii Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski należą do najpopularniejszych kurortów. W każdym z nich można znaleźć piękne plaże, ciepłe morze, słońce i wiele dodatkowych atrakcji, takich jak aquaparki, kluby i dyskoteki. Można też dobrze zjeść w tamtejszych restauracjach, a nawet popróbować specjałów lokalnej kuchni. Wokół obu kurortów jest też moc innych atrakcyjnych turystycznie, krajobrazowo lub historycznie miejsc do zwiedzania.

Nie można więc określić co lepsze — Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg jako miejsce do spędzenia wakacji, bo każde z nich ma swoje zalety. Decyzja zależy tu tylko od indywidualnych upodobań. Młodzi ludzie mogą preferować Słoneczny Brzeg ze względu na większą ilość klubów, dyskotek czy kasyn. Natomiast rodziny i osoby, które stawiają na spokojniejszy wypoczynek, wybiorą pewnie Złote Piaski.

Oba kurorty są dobrymi miejscami do wakacyjnego wypoczynku, całorocznego zamieszkania lub do zainwestowania w nieruchomości. Duży ruch turystyczny daje gwarancję obłożenia w przypadku ich wynajmu, z którego można czerpać stały dodatkowy dochód w ciągu roku. Jeśli interesują Cię nieruchomości w Bułgarii, koniecznie sprawdź naszą ofertę! Jako agencja pośrednictwa sprzedaży, obecna na rynku już ponad 15 lat, mamy ogromną ofertę apartamentów zlokalizowanych we wszystkich kurortach nadmorskich kraju. Propozycje dla opisywanych lokalizacji znajdziesz w zakładkach: apartamenty na sprzedaż w Bułgarii w Złotych Piaskach oraz apartamenty Słoneczny Brzeg