Duża baza nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny i promocje!
Wyszukiwanie nieruchomości

W jaki sposób się nabywa nieruchomości w Bułgarii

W jaki sposób się nabywa nieruchomości w Bułgarii

Bułgaria jest typowym krajem bałkańskim. Tu jest wszystko: wysokie góry, szybkie rzeki, niebieskie morze, łagodny klimat, dobrzy Bułgarzy i stada żarłocznych i ciekawskich turystów. Ponadto Bułgaria jest członkiem EWG, a zatem jest bardzo atrakcyjnym krajem dla inwestycji zagranicznych, w tym na zakup nieruchomości.

Jakie są etapy zakupu nieruchomości w Bułgarii?

Zakup nieruchomości w Bułgarii (jak również w całej Europie) odbywa się w kilku głównych etapach. Po wybraniu przedmiotu do zakupu wymagany jest depozyt 10% (mogą istnieć opcje w kwocie) - pozwala to sprzedającemu usunąć wszystkie reklamy obiektu, a prawnikowi udokumentować go klientowi. Umowa przedwstępna nie wymaga poświadczenia notarialnego, służy jedynie określeniu rezerwacji rodzaju nieruchomości dla kupującego, a także kwoty i terminu wniesienia rat.

Zakup mieszkania w jeszcze niedokończonym domu jest najbardziej celowy za pośrednictwem biura nieruchomości, którego agenci sami sprawdzają wszystkie prawa dewelopera. W okresie budowy pieniądze są zdeponowane w ustalonych wcześniej częściach, a standardowy system płatności na rynku pierwotnym wygląda następująco: 30% jest wypłacane natychmiast po podpisaniu umowy podstawowej, 30% - gdy mieszkanie jest gotowe do wykończenia, a pozostałe 40% - po ostatecznym podpisaniu aktu notarialnego.

Drugi etap składa się z aktu notarialnego - dokument ten jest tytułem własności w Bułgarii dla tego rodzaju transakcji. Akt notarialny poświadczający przeniesienie własności, jak również poświadczenie prawa własności nabytej nieruchomości wykonuje notariusz w osobistej obecności zarówno kupującego, jak i sprzedającego. Po podpisaniu dokumentu i poświadczeniu podpisów notariusz przekazuje go do sądu okręgowego zajmującego się takimi sprawami. Sędzia dokonuje zmiany we wszystkich okolicznościach dla przedmiotu rozpatrzenia w Generalnym Rejestrze Nieruchomości. Znak wpisu pojawia się w samym akcie notarialnym.

Ponadto notariuszowi należy dostarczyć inne dokumenty, takie jak wyciąg z bułgarskiego rejestru nieruchomości, w którym, w razie konieczności, wskazane są wszystkie obciążenia - prawo do korzystania z osób trzecich, zakaz sprzedaży, kaucja, otwarte sprawy sądowe i tak dalej. Również w tym oświadczeniu należy potwierdzić bezpośrednią własność sprzedawcy. Złożenie jest również przedmiotem dokumentu dotyczącego oceny stanu rzeczywistej wartości domu. Niniejszy dokument podaje tak zwaną usługę podatku terytorialnego - akt notarialny będzie zawierał cenę określoną przez tę konkretną usługę, ponieważ spowoduje to powstanie kwoty cła państwowego od transakcji, jak również opłat notarialnych, które stanowią łącznie 4-6%.

Cenne wskazówki: Zakup bułgarskiej nieruchomości lepiej nie opierać się na paszporcie, który ma ograniczony okres ważności, ale na paszporcie zagranicznym lun dowodzie osobistym.

Ponadto, kupując mieszkanie w budynku mieszkalnym, należy zdecydowanie zwrócić uwagę na nieruchomość typu common-share, tj. Dodatkowe metry kwadratowe powierzchni, za które trzeba zapłacić przy zakupie mieszkania, oraz zapłacić za utrzymanie tych terenów w przyszłości.