Duża baza nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny i promocje!
Wyszukiwanie nieruchomości

Nowa fabryka Volkswagen Group w Bułgarii lub Serbii

Nowa fabryka Skody w Europie Wschodniej będzie produkować rocznie 350 000 samochodów. Może być dwa razy większe, jeśli będzie popyt, powiedział Berhard Meyer, dyrektor generalny Automotive News Europe, cytowany przez „24 godziny”.

Planuje się, że Grupa Volkswagen zostanie otwarta do końca 2022 r. Lub na początku 2023 r. Meyer powiedział, że poszukiwanie zakładu ograniczało się do dwóch potencjalnych obszarów spośród czterech, nie chcąc wskazywać, jakie były. Jak wiecie, faworytami nowej fabryki są Serbia i Bułgaria. Standardowo, zakład w Bałkanach będzie dysponował roczną wydajnością do 350 000 samochodów, a także zakładem w Kvasiny w Czechach. Jednak w fabryce będzie łatwo dodać dodatkowe hale, jeśli to będzie konieczne. Początkowo, zakład ma montować kompaktowe SUVy Skoda Karoq i Seat Ateca, a następnie przyszłe zwrotnice elektryczne obu marek.

„Produkcja Karoq i Ateca jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, ale nie została jeszcze rozwiązana” - powiedział Meyer. Modele są obecnie produkowane w Kwaśnym, ale ten zakład powinien zostać zmieniony w celu wydania nowych modeli. Grupa VW przeniesie produkcję Passata z niemieckiego Edmen do Czech, aby rozpocząć tam produkcję modeli elektrycznych. Skoda skarży się, że prawdopodobnie straci na sprzedaży w tym roku, ponieważ jej czeskie fabryki w Mlada Boleslav i Kucini działają na pełnych obrotach, ale popyt jest znacznie wyższy, mówi Meyer i mogliby sprzedać co najmniej 100 000 nowych samochodów. W 2018 r. firma zgromadziła 886,100 samochodów w Mlada Boleslav i Cassini.

Nadchodzi otwarcie nowej fabryki farb i lakierów w Mlada Boleslav. Obecnie Skoda wysyła 60 000 jednostek Fabii rocznie do malowania w fabryce VW w Osnabrück w północnych Niemczech, a następnie przesyła ją do końcowego montażu w Mladá Boleslav.

Źródło: business.dir.bg