Duża baza nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny i promocje!
Wyszukiwanie nieruchomości

Nieruchomości za granicą: ryzyko przy zakupie

Nieruchomości za granicą: ryzyko przy zakupie

Na dzień dzisiejszy stać się właścicielem nieruchomości za granicą nie stanowi większego problemu. Wszystko, co potrzebujesz, to odpowiednia kwota pieniędzy. Ale nie warto zapominać o tym, że każda transakcja na rynku nieruchomości wiąże się z ryzykiem. A co musisz wiedzieć, i jak zabezpieczyć się przy zawieraniu transakcji, zaraz zobaczysz.

Najczęściej występujące zagrożenia przy zakupie nieruchomości za granicą

• Przede wszystkim klienci boją się oszustwa ze strony sprzedającego.
• Natknąć się na oszustów. Za granicą ich nie mniej, niż w swoim kraju.
• Wysokich podatków i dodatkowych opłat.
• Nieznajomość lokalnego języka i ich praw.

Jak uniknąć oszustwa

Aby uniknąć oszustwa, należy zarejestrować umowę o transakcji kupna-sprzedaży u licencjonowanego notariusza, po czym dodać go do państwowego rejestru. Ponadto, przy zawarciu umowy powinny być obecni prawnicy. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, należy wcześniej dowiedzieć się następujące punkty: wysokość podatków (w każdym kraju są one bardzo się różnią), kwoty za utrzymanie i inne momenty.

Szczegóły zaciągania kredytu w zagranicznym banku

Jeśli planujesz zaciągnąć kredyt na zakup nieruchomości w zagranicznym banku, to musimy być przygotowani na to, że taka procedura rejestracji jest dość skomplikowana, ale nie ma powodu do rozpaczy, tak jak 70% chętnych uzyskują akceptację. Po zatwierdzeniu kredytu koniecznie ubezpieczyć nieruchomości na wypadek klęsk żywiołowych i pożaru. Również należy ubezpieczyć swoje życie. Nabywana nieruchomość jest własnością banku. Po rozliczeniu z zadłużeniem, nieruchomość staje się własnością użytkownika. Musisz również zapewnić bankowej organizacji zaświadczenie o dochodach i dowód realnej wartości nieruchomości. Jeśli posiadasz nieruchomości w swoim krajui, będzie to dużym plusem.

Na co warto zwracać uwagę przy zakupie nieruchomości za granicą

Zagraniczny kupujący mający status osoby fizycznej nie są w stanie kupić nieruchomość na przykład w Czechach. Zakup w tym kraju jest dostępny tylko cudzoziemcom posiadającym status osoby prawnej. Także działki w Bułgarii mogą kupić tylko osoby prawne.

Cechy zakupu nieruchomości na rynku wtórnym

Przy zakupie nieruchomego obiektu na rynku wtórnym trzeba dokładnie zbadać i sprawdzić dokumenty, zarówno sprzedawcy, jak i dokumenty na obiekt i żądać, aby sprzedawca dostarczył zaświadczenie, potwierdzające, że nie ma zadłużenia za utrzymanie i maedia, tak jak przy zakupie wszystkie długi przechodzą na nowego właściciela.

Jak bezpiecznie zawrzeć umowę

• Podpisujesz umowę tylko przez pośrednika w obrocie nieruchomościami. Pierwszeństwo oddajemy niezawodnym firmom z dużym doświadczeniem.
• Staraj się uzyskać maksimum informacji o obiekcie.
• Przed zakupem nieruchomości, koniecznie trzeba przyjechać osobiście, aby na żywo zobaczyć obiekt i go sprawdzić.
• Dowiedz się z wyprzedzeniem, wszystkie prawne zawiłości rejestracji transakcji w tym kraju i przy układaniu należy przestrzegać wszystkich procedur, ustalonych przez lokalne przepisy.
• Jeśli planujesz zakup nieruchomości na kredyt hipoteczny, należy sprawdzić samodzielnie bezpieczeństwo transakcji.