Duża baza nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny i promocje!
Wyszukiwanie nieruchomości

Inwestycje w mieszkania - klasyka

Inwestycje w mieszkania - klasyka

Główna właściwość inwestowania w nieruchomości polega na tym, że inwestor musi mieć w rozporządzeniu dosyć duży kapitał. Jeśli u inwestora mniej 25 - 30 000$, to nie ma sensu inwestować.

Taki wariant inwestycji nie różni się wysoką zbywalnością. Nawet nowy i atrakcyjny z komercyjnego punktu widzenia obiekt można sprzedawać dosyć długo. Na przemianę kosztu obiektu mogą wpływać różne czynniki. Lecz uspokaja to, że dynamikę kosztu nieruchomości o wiele prościej przewidzieć, ponieważ ona zmienia się płynnie.

Na koszt mieszkania wpływa:
- lokacja obiektu;
- socjalny status obywateli, którzy mieszkają w rejonie;
- komunikacje;
- infrastruktura (obecność szpitali, szkół, sklepów i tak dalej).
- obecność dróg;
- ekologia;
- budowlane materiały;
- powierzchnia;
- planowanie;
- technologia budownictwa.

Bardzo ważnie uwzględniać wszystkie te punkty przy ocenie nieruchomości. Tylko tak nadal obiekt można będzie sprzedać szybko i korzystnie.

Sens inwestowania
Tu 2 główne sposoby zarobku. Można kupić gotowy obiekt (powierzchnia mieszkaniowa czy komercyjna), a potem zdawać jego do wynajmu. Wtedy dochód będzie szedł pasywnie. Z latami rynkowy koszt nieruchomości, najprawdopodobniej, będzie rosnąć. To oznacza, że inwestor może potem korzystnie sprzedać pomieszczenie, kiedy otrzyma już dosyć pieniędzy od wynajmu.

Jeszcze można włożyć pieniądze do budownictwa. W stadium planowania obiekty kosztują wyraźnie taniej, a ich koszt będzie rosnąć w miarę przesuwania prac budowlanych. To mówi o tym, że już gotowe pomieszczenie można będzie korzystnie sprzedać za rynkowym kosztem.

Zagraniczna nieruchomość
Obiekty w wielu europejskich krajach mają popyt u inwestorów. Z reguły, nieruchomości za granicą kosztuje taniej, aniżeli w Moskwie. Kupić obiekt nie tak skomplikowano. Nawet nie należy mieszkać w Europie, ponieważ śledzić za nieruchomością (płacić podatki, szukać najemców, otrzymywać od ich opłatę, przekazywać pieniądze na rachunek właściciela i tak dalej) będą specjalne biura za pewną opłatę.

Atrakcyjne europejskie obiekty:

1. Cypr. Apartamenty w centrum Patosu (do morza można dojść pieszo) powierzchnia 60 mkw. Kosztować taka nieruchomość będzie blisko 60 tys. euro.
2. Bułgaria. Nowe mieszkanie-studio w Burgasie obejdzie się w przybliżeniu do 20 tys. euro. A apartamenty (blisko 40 m2) w Warnie kosztują w przybliżeniu 30 tys. euro.
3. Turcja. Dwupokojowe apartamenty (80 m2) będą kosztowały blisko 100 tys. euro. Lecz można przykupić niewielkie mieszkanie nad morzem za 30 tys. euro.
4. Czarnogóra. Niewielkie mieszkanie-studio (30 m2) niedaleko od Czarnego morza będzie kosztowało w przybliżeniu 40 tys. euro.

W Centralnej Europie nieruchomość jest droższa. Na przykład, mieszkanie-studio (40 m2) kosztuje:
- w Paryżu średnio blisko 340 tys. euro;
- w Londynie średnio około 400 tys. euro;
- w Madrycie około 125 tys. euro;
- w Rzymie około 350 tys. euro.

Ojczystym inwestorom trudno oceniać powab europejskiej nieruchomości. Toż koniecznie odwołać się do fachowców. W ogóle przy kupnie nieruchomości za granicą lepiej odwołać się do fachowca, które udowodnią ugodę do końca, sprawdzą prawną czystość nieruchomości i rozjaśniają na palcach wszystkie punkty umowy.

Statystyka pokazuje, że zagraniczna nieruchomość może przynosić do 15% dochodów rocznie od wynajmu. A po 7-9 latach można nawet podwoić koszty wzrostem cen.