Duża baza nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny i promocje!
Wyszukiwanie nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości: 5 wskazówek od doświadczonych finansistów

  Inwestowanie w nieruchomości spełnia jednocześnie dwa ważne wymagania: jest niezawodne i opłacalne. Nie da się jednak kupić mieszkania tak bezmyślnie. Oto kilka ważnych wskazówek od doświadczonych specjalistów ds. inwestycji na rynku nieruchomości. Każdy, kto planuje inwestować w mieszkania, musi to znać.

Pięć wskazówek od doświadczonych finansistów przy zakupie nieruchomości:

1. Kupuj tylko płynnе nieruchomości
  Czas pokazał, że wartość nieruchomości rośnie niemal nieustannie. Oczywiście nie można obejść się bez okresów spadków cen, a dzieje się to często w okresach kryzysu. Jednak w dłuższej perspektywie wartość nieruchomości wciąż rośnie. Wystarczy porównać ceny mieszkań obecnie i 10-15 lat temu.

Tak, inwestowanie w mieszkania jest zwykle długoterminowe. Im więcej czasu mija, tym bardziej zauważalnie może wzrosnąć cena obiektu. W tym czasie musisz wydzierżawić obiekt, uzyskując tym samym dodatkowy dochód pasywny.

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego obiektu. Przyszła cena zależy od popytu na nieruchomości. Jeśli nikt nie jest zainteresowany mieszkaniem, bardzo trudno będzie sprzedać obiekt po okazyjnej cenie. Trudno też będzie znaleźć stałych najemców. Dlatego konieczne jest dokładne zbadanie popytu na nieruchomości mieszkalne w danym regionie, mieście i okolicy.

2. Unikaj przestojów
  Znaczenie odpowiednio dobranego obiektu polega na możliwości ciągłego wynajmu. Nawet jeśli najemcy zechcą się wyprowadzić, będzie można szybko znaleźć innych, jeśli na nieruchomość jest rzeczywiście duży popyt. Im dłuższy przestój, tym niższy zysk. Dzięki temu wszystko jest jasne. Jeśli nagle zdarzyło się, że w pewnym momencie nie można znaleźć najemców, to w tym momencie warto wynająć mieszkanie.

3. Postaraj się o zniżkę
  Osoba z pasją do przedsiębiorczości zawsze odniesie większy sukces inwestycyjny. Przykładowo będzie mógł wybić zniżkę, czy znaleźć niedowartościowane mieszkanie, by po remoncie sprzedać je po znacznie wyższej cenie. Nawet jeśli nie zajmujesz się odsprzedażą, rabat nigdy nie będzie zbędny.

Tak naprawdę można się przyczepić do wszystkiego: brak naprawy, wysokiej jakości okna, nowe drzwi, niewygodny układ, oddalenie od centrum miasta itp. Czasami okazuje się, że za pilne otrzymanie rabatu. Na przykład, jeśli warunkowy wnuk otrzymał mieszkanie w prowincji od swojej babci i próbuje je szybciej sprzedać. Wtedy może całkiem realistycznie uzyskać 5-15%.

4. Pamiętaj o odliczeniu podatku
  Osoby pracujące na podstawie umowy o pracę i płacące podatek dochodowy od osób fizycznych mają prawo do ulgi podatkowej - zwrotu gotówki od wartości nieruchomości w wysokości 13%. Dzięki temu faktycznie możliwe jest zwiększenie potencjalnej rentowności inwestycji.

Ważne: powinieneś wiedzieć, że odliczenie od zakupu domu możesz otrzymać tylko raz. Dotyczy to dokładnie otrzymania całego należnego zwrotu. Jeśli dana osoba otrzyma maksimum po zakupie domu, wówczas zwrot podatku od kolejnych zakupów nieruchomości będzie niemożliwy. Należy to zawsze brać pod uwagę.

5. Nie sprzedawaj szybko nieruchomości
Im dłużej mieszkanie jest własnością inwestora, tym lepiej. Po pierwsze, przez długi czas będzie można uzyskać pasywny dochód z wynajmu. Po drugie, za rok ceny nieruchomości nie wzrosną znacząco. Wręcz przeciwnie: może być taniej. Jednak w dłuższej perspektywie wartość mieszkań prawdopodobnie wzrośnie.

Po trzecie, istnieje podatek, który należy zapłacić od sprzedaży nieruchomości. Jeśli jednak nieruchomość była własnością dłużej niż 3 lata, podatek ten nie musi już być płacony. Jest to ważne dla tych, którzy planują odsprzedaż nieruchomości.

Autorstwo: www.bulgariastreet.pl