Duża baza nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny i promocje!
Wyszukiwanie nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości - 5 strategii

Powszechnie wiadomo, że pieniądze muszą pracować. Zostało to zauważone i przetestowane dawno temu i jest podwójnie prawdziwe w przypadku niestabilnej przestrzeni gospodarczej. W naszej rzeczywistości oczy szczęśliwców, którzy mają dodatkowe fundusze, padają przede wszystkim na nieruchomości. I to jest niewątpliwie poprawne.

Oto 5 głównych potencjalnych opcji dla inwestycji w nieruchomości

Nowe budynki

Nawet nie inwestorzy wiedzą o „fazie szybu”: najbardziej opłacalny etap budowy dotyczy również odsprzedaży. Do niedawna ta opcja była bez wątpienia najpopularniejsza, pomimo zagrożeń: nie każda budowa, która ma fazę „wykopu fundamentowego”, została pomyślnie zakończona. Ale rentowność na poziomie 50% była tak kusząca, że ​​zneutralizowała ryzyko.

Wraz z wprowadzeniem rachunków powierniczych niebezpieczeństwo bankructwa czy przerwania budowy nigdzie nie zniknęło, ale rentowność spadła o połowę. W najlepszym przypadku jest to rzadki przypadek. Dlatego ocena promowanego i badanego programu gwałtownie spadła. Został zachowany raczej jako sposób na przechowywanie niż zwiększanie kapitału.

Renowacja starej zabudowy

Ta opcja również nie jest nowością inwestycyjną. Po zakupie starego mieszkania zostaje ono wyremontowane i sprzedane. Co więcej, nawet drobne naprawy sprawiają, że operacja jest dość opłacalna. Ile zależy od możliwości i chęci inwestora w każdym konkretnym przypadku, ale średnia rentowność wynosi 10-20%.

Stosunkowo niewielki wzrost jest rekompensowany brakiem ryzyka: mieszkanie już istnieje. Korzyści wzrosną, jeśli uda ci się kupić taniej niż przeciętny koszt mieszkania w okolicy, a on sam ma dobrą reputację i infrastrukturę. Nawiasem mówiąc, szybkość sprzedaży zależy od prawidłowego wyboru obszaru: płynność nieruchomości jest bezpośrednio związana z jej lokalizacją. Być może jedyną wadą tego mechanizmu, jeśli nie gonisz nadmiernych zysków, są spore jednorazowe inwestycje w zakup mieszkania i jego remont.

Zmiana statusu pokoju

Zasoby mieszkaniowe i niemieszkalne kosztują inaczej. Na tym i możesz grać i całkiem opłacalnie. Chodzi o to, że mieszkania na parterze chętnie wynajmują małe i średnie firmy: uzdrowiska, kancelarie prawne, apteki, agencje, sklepy czy bary. Taki czynsz to dwukrotnie większy zysk niż wynajmowanie mieszkania osobie prywatnej. Ponadto, jeśli dom znajduje się w bliskim sąsiedztwie ruchu i ruchu ludzi.

Problem w tym, że oficjalne unieruchomienie lokalu to świetna robota. Jednocześnie znaczne koszty nerwowe, finansowe i czasowe nie gwarantują pożądanego rezultatu.

Problem zaczyna się od zebrania dokumentów. Imponujący pakiet zawiera wniosek o zmianę statusu, wszystkie tytuły, plan zagospodarowania terenu i (piętro po piętrze) całego budynku, projekt przebudowy i inne pozwolenia.

Mieszkanie musi być również:

- majątekiem wlasnym, ktiedy rozpoczęto operację;
- pusty - brak zarejestrowanych najemców;
- wolne od długów i grzechów prawnych. To znaczy - z opłaconym kredytem hipotecznym, bez ograniczeń i obciążeń, z zalegalizowanymi przebudowami i innymi ulepszeniami.

Ale to nie wszystko: 2/3 właścicieli mieszkań musi wyrazić pisemną zgodę na wycofanie go z zasobów mieszkaniowych. Nie chcąc mieć w pobliżu konwencjonalnego baru piwnego, często się z tym nie zgadzają. A reszta - pomysł jest więcej niż opłacalny.

Poddzierżawić

Oczywiście nawet wynajmowanie budynku na miesiąc, aby wynająć go nieco więcej na ten sam miesiąc, jest mało prawdopodobną i nieopłacalną opcją. Podnajem może być traktowany jako sposób na zarabianie pieniędzy, jeśli wynajmujesz pokój na rok i wynajmujesz go na dzień lub dwa. Dzięki temu wynik finansowy stanie się bardziej namacalny i atrakcyjny.

Ale wielu właścicieli boi się dzierżawy nieruchomości, ponieważ nie ma szacunku do cudzej i starannej opieki. A „właściciele na jeden dzień” tym bardziej nie przejmują się takimi bzdurami. Trudno więc znaleźć właścicieli, którzy chętnie oddają swój majątek rozdartemu na strzępy. Jeśli tacy ekscentryści istnieją, to z reguły nie są zainteresowani podnajmem: sami są w stanie wynająć mieszkanie na wynajem i po wyższej cenie.

2 z 1

Cóż, jeśli powierzchnia i fundusze na to pozwalają, zamień 1 mieszkanie na 2 kawalerki. Wówczas wynajem długoterminowy przyniesie dwa razy większe dochody.
Teoretycznie bardzo kusząca, w praktyce taka propozycja inwestycyjna jest dość pracochłonna i kosztowna. To nie jest remont, a prawdziwa konstrukcja: ściana, dodatkowa łazienka / prysznic, toaleta. Wraz z instalacją kolejnej płyty i zmianami w odpowiednich narzędziach. A legitymizacja tego wszystkiego jest odrębną „torturą” ...

Miasto wymaga odwagi, woda nie płynie pod leżący kamień, a wiele innych podobnych pożegnalnych słów zachęci i pomoże tym, którzy wybiorą jedną z tych opcji. W końcu każdy biznes to praca, bez której nie ma wyniku finansowego.

Autor: bulgariastreet.pl