Duża baza nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny i promocje!
Wyszukiwanie nieruchomości

Czy jest ryzyko przy zakupie nieruchomości wtórnej

  Prawie wszyscy z czasem stają przed koniecznością zakupu własnych domów, ale w tej sprawie nie trzeba się spieszyć. Zakup mieszkania jest obarczony pewnym ryzykiem, które należy wziąć pod uwagę przy rejestracji transakcji. Duża część transakcji na nieruchomościach dotyczy mieszkań wtórnych. „Odsprzedaż” przyciąga potencjalnych nabywców ze względu na niską cenę obiektów, gotową infrastrukturę i możliwość rozliczenia prawie natychmiast. Ale tutaj musisz uważać, aby nie wpaść w ręce oszustów.

Rozważ możliwe przykłady oszustw związanych z nabywaniem mieszkań wtórnych.

Fałszywe dokumenty

  Często oszuści korzystają z zaufania samotnych ludzi uzależnionych od alkoholu lub narkotyków, którzy oszukują ich własność. Dokumenty są szybko ponownie wydawane pierwszemu człowiekowi, czasem nie jednemu, a dawni właściciele zostają na ulicy lub wypisywani na pustkowiu. Cena takiego mieszkania jest zwykle niedoszacowana. Nowi właściciele stają w obliczu faktu, że dokumenty są sfałszowane, a starzy właściciele za pośrednictwem sądu będą dążyć do przywrócenia własności.

Należy zachować ostrożność przy sprzedaży mieszkań przez pełnomocnika. Dokument może być sfałszowany z upływem okresu ważności. Umowa sprzedaży wchodzi w życie dopiero po jej rejestracji w Agencji do Wpisów. Jeżeli sprzedawca anuluje pełnomocnictwo przed tym etapem, taka transakcja stanie się nieważna. 

Obecność nieznanych spadkobierców

  Zanim kupisz mieszkanie, musisz dokładnie sprawdzić, jak poszło mieszkanie do starych właścicieli. Być może zostało odziedziczone. Konieczne jest sprawdzenie, czy są inni krewni ubiegający się o mieszkanie na sprzedaż. Naruszenie praw spadkowych nierozliczonych krewnych spowoduje anulowanie transakcji.

Problemy z prywatyzacją

  Większość mieszkań na rynku wtórnym jest sprywatyzowana. W prywatyzacji nieruchomości uczestniczyli wszyscy zarejestrowani w niej członkowie rodziny. Umowa może zostać uznana za niezgodną z prawem, jeżeli jeden z członków rodziny nie uczestniczył w prywatyzacji (był w więzieniu, został uznany za zaginionego). 

Brak zgody na sprzedaż

  Wszyscy właściciele mieszkania zapisani w dokumentach muszą wyrazić zgodę na zawarcie umowy sprzedaży. Zatwierdzenie organów opiekuńczych lub powierniczych jest obowiązkowe, jeśli właściciel jest małoletni. W przypadku rozwodu, zgoda na sprzedaż musi zostać uzyskana od obojga małżonków, jeżeli mieszkanie jest kupowane w związku małżeńskim. Zakup można uznać za nielegalny, jeśli nagle okaże się, że jeden z właścicieli sprzeciwia się sprzedaży i deklaruje swoją własność.

Dłużnicy

  Zdarzają się przypadki, gdy po nabyciu wtórnej nieruchomości okazuje się, że były właściciel jest winien dużą kwotę za remont domu. Taki dług zostanie przeniesiony na nowych właścicieli. Kiedy masz do czynienia, musisz dowiedzieć się tego.

Jak widać, niezliczone ryzyko związane z nabywaniem metrów kwadratowych zawsze istnieje. Najważniejsze jest, aby je zminimalizować. Możesz samodzielnie szukać mieszkania, ale lepiej zaufać profesjonalistom praktykującym w zakresie obrotu nieruchomościami, którzy sprawdzą wszystkie dokumenty, zgromadzą niezbędne informacje i pomogą kupić mieszkanie w odpowiednim miejscu.

Autor: www.bulgariastreet.pl