Nie pobieramy prowizji od kupującego! Załatwiamy wszystkie formalności przy zakupie!
Wyszukiwanie nieruchomości

Nieruchomości za granicą. W co i gdzie inwestować

kalkulator inwestycyjny

W ostatnim czasie coraz więcej potencjalnych nabywców jest zainteresowanych nieruchomościami komercyjnymi za granicą. Powodem tego wzmożonego zainteresowania nie jest bynajmniej próżna ciekawość, ale realna potrzeba prowadzenia własnego biznesu z jak największym zyskiem. Jakimi okolicznościami należy się kierować przy wyborze kraju do lokowania środków? Po pierwsze, waga zależy od stosunku ustawodawstwa do cudzoziemców, łatwości i prostoty procedury nabywania nieruchomości za granicą, a także wysokości odliczeń podatkowych przy zakupie nieruchomości.

Inwestowanie w nieruchomości za granicą

Jaki jest powód zwiększonej uwagi na zagraniczny rynek nieruchomości? Jest to obecność poważnych negatywnych czynników, które zagrażają zainwestowanemu kapitałowi - niestabilna sytuacja na krajowym rynku nieruchomości, wiele niedociągnięć w przepisach. Krajowi przedsiębiorcy mogą albo czekać na uregulowanie się powyższych czynników, albo szukać innych możliwości stworzenia solidnego, dochodowego biznesu. I należy zauważyć, że zachodni rynek nieruchomości w pełni spełnia wszystkie te wymagania. Ponadto wysoko ceniony jest napływ kapitału zagranicznego do budżetu, dlatego w celu przyciągnięcia zagranicznych nabywców tworzone są bardzo korzystne warunki do zakupu nieruchomości, a także udzielania pożyczek.

Gdzie i jaką nieruchomość kupić? Мieszkaniowа czy komercyjnа?

Należy zauważyć, że w krajach o wysokim poziomie rozwoju turystyki najpopularniejszymi obiektami rynku nieruchomości są hotele, kawiarnie, różne centra rozrywki i pola namiotowe, których często brakuje przy masowym napływie turystów. Na przykład inwestowanie zasobów materialnych w rozwój obszaru turystycznego wybrzeża Bułgarii jest dziś bardzo opłacalne. Ważnymi argumentami przemawiającymi za wyborem tego kraju do inwestycji są stosunkowo niskie ceny nieruchomości komercyjnych, a także równe prawa cudzoziemców z obywatelami Bułgarii. Nieruchomości w Bułgarii są dość łatwe do kupienia i zorganizowania, ponadto polityka cenowa dla obszarów wypoczynkowych i pomieszczeń komercyjnych jest dziś bardziej niż humanitarna dla inwestorów.

Jeśli planujesz zakup przedsiębiorstwa przemysłowego, zalecamy zwrócenie uwagi na Republikę Czeską. Korzystne położenie geograficzne, relatywnie tania siła robocza – wszystko to sprawia, że ​​inwestycja jest uzasadniona i gwarantuje stabilny dochód. Ale nie należy unikać uwagi i strefy turystyki wycieczkowej i medycznej w Czechach. Tak znany kurort jak Karlowe Wary jest bardzo opłacalnym obiektem inwestycyjnym.

Mówiąc o nabywaniu nieruchomości komercyjnych w krajach o wysokim poziomie turystyki, nie sposób nie wspomnieć o Turcji, która przeżywa dziś bezprecedensowy boom turystyczny. Oczywiście koszt nabycia nieruchomości w tym kraju jest niezwykle opłacalny i zwróci się w jak najkrótszym czasie. Jednak mistrzostwo pod względem liczby obiektów handlowych nabywanych przez cudzoziemców należy do Szwajcarii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Czarnogóry. Jako przykład rozważmy schematy zachowań administracyjnych, które promują inwestycje zagraniczne i harmonijny rozwój rynku nieruchomości.

Szwajcaria

W tym alpejskim stanie siła i stabilność biznesu to narodowa idea, która gwarantuje pełne bezpieczeństwo własności komercyjnej. Spółki operacyjne, a także lokale biurowe i magazynowe można nazwać szczególnie dochodowymi przejęciami. Ich wartość handlowa waha się od 600 do 1500 tysięcy dolarów, w zależności od regionu. Najbardziej dochodowymi inwestycjami są Genewa, Berno i Zurych, gdzie znajdują się siedziby wielu międzynarodowych organizacji.

Czarnogóra

Dość młody kraj, który wykazał się znakomitym tempem wzrostu inwestycji, mimo że rynek nieruchomości jest bardzo słabo rozwinięty. Jednocześnie umiejętna polityka i kuszące zachęty podatkowe uczyniły Czarnogórę najbardziej atrakcyjną dla inwestycji zagranicznych. Ponadto rejestracja firmy w tym kraju nie wymaga dużych wydatków i jest rozwiązywana środkami administracyjnymi.

ZEA

To wspaniały stan, raj dla inwestycji komercyjnych. Wśród tych, którzy chcą kupić nieruchomość w tym kraju, są najbogatsi ludzie na świecie. Obecność „wolnej strefy” zwalniającej z płacenia podatków, z możliwością uzyskania wizy, to wszystko i wiele więcej wynosi ten kraj na szczyt atrakcyjności inwestycyjnej.

Jaki wniosek płynie z powyższego? Jest całkiem realistyczne, że krajowi przedsiębiorcy wkrótce staną się dominującymi właścicielami nieruchomości komercyjnych za granicą. Czas nie stoi w miejscu, a nasze państwo ma o czym myśleć, aby przedsiębiorcy starali się inwestować w rozwój gospodarki swojego kraju, a nie cudzej.